• Autor
  Wpisy
  • #659
   Kacper Adamczyk
   Uczestnik

   Szanowna Polonio,
   Pierwsze pytanie związane jest z podatkami w Danii.
   Na jednej ze stron internetowych o mieszkaniu i pracy w Danii wyczytałem, iż przy kontrakcie terminowym istnieje możliwość odliczania od podatku dość pokaźnej sumy ponad 500DKK dziennie „na wyżywienie i zakwaterowanie” jeśli pracodawca tego nie zapewnia a kontrakt jest maximum na rok. Tak się składa, że mój kontrakt na który jadę trwa krócej niż rok, a pracodawca nie zapewnia jedzenia ani hotelu. Z tego powodu chciałbym się spytać zorientowanych:
   Jakich dokumentów potrzebuję i kiedy i gdzie mam je przedstawić aby uzyskać ulgę o której piszę? (Podczas składania wniosku o CPR? W jakim urzędzie?) Posiadam już przysięgłe tłumaczenie zaświadczenia z urzędu miasta o stałym zameldowaniu na terenie Polski. Czy potrzebuję jeszcze jakichś dokumentów z PL? Jakie druczki mam wypełnić w DK?
   Pytanie numer dwa:
   Na pewno wielu z Was jeździło do Danii liniami autobusowymi. W regulaminie takich linii, jest napisane, iż każdy podróżny może zabrać do luku bagażowego autokaru 2 sztuki bagażu o łącznej wadze do 30kg, bo w przeciwnym wypadku trzeba dopłacać za nadbagaż. I tutaj moje pytanie: Czy te walizki naprawde są ważone przed włożeniem do luku? 😉 Bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
   Pozdrowienia!

 • Musisz być zalogowanym aby napisać odpowiedź.