Angielskie zamki

Odkryj piękno angielskich zamków

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Anglia to kraj wyjątkowy, mogący pochwalić się zarówno pięknymi zakątkami, jak i zabytkami o ogromnej wartości. Dla tych osób, które interesują się architekturą oraz historią, ciekawym motywem przewodnim wycieczki po tym kraju mogą się okazać zamki. Jest ich tu sporo, a każdy z nich może się pochwalić ciekawą przeszłością oraz wyjątkowym charakterem. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Jedną z ciekawszych atrakcji tego typu jest zamek w Dover – jeden z najcenniejszych zabytków, jakimi może nas oczarować Anglia. Ten potężny zamek, wzniesiony na Białych Klifach, od lat robi wrażenie na zwiedzających, a spacer po jego murach jest przygodą, która na długo zapisuje się w pamięci zaglądających tutaj turystów.

Innym zamkiem, któremu w trakcie wycieczki po Anglii warto się uważniej przyjrzeć, jest zamek Bodiam. Otoczony potężną fosą oraz ogromną ilością zieleni, może zrobić ogromne wrażenie na każdym z nas.

Gdzie jeszcze warto się wybrać? Z pewnością warto odwiedzić Górę Świętego Michała w Kornwalii, na szczycie której wznosi się potężny zamek, wznoszony etapami od XII stulecia.

Ogromnymi rozmiarami zachwyca też Arundel – zamek, który obecnie służy jako siedziba rodziny księcia Norfolk oraz hrabiego marszałka Anglii.

Inną pamiątką sprzed wieków, której nie można się oprzeć, jest zamek Warwick. Wzniesiony przez Wilhelma Zdobywcę w 1068 roku, do dziś pozostaje jedną z największych atrakcji turystycznych w dolinie rzeki Avon.

Wycieczki śladem średniowiecznych zamków to jedna z ciekawszych propozycji dla tych, którzy chcą lepiej poznać Anglię i jej dzieje. Piękne zamki, kuszące swą formą oraz ciekawymi dziejami, mogą oczarować każdego, a wędrówka ich śladem może się dla każdego z nas okazać świetną lekcją historii oraz wspaniałą przygodą zarazem.

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi