Pięść

Grupa Anglików skazana za pobicie dwóch Polaków

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Grupa Anglików napadła i dotkliwie pobiła dwóch pochodzących z Polski mężczyzn. Jedna z ofiar ataku trafiła nieprzytomna i ze złamaną szczęką do szpitala.

Głównym dowodem w sprawie był zapis z kamer CCTV, które zarejestrowały atak. Do napadu doszło na jednej z ulic w Wrexham w północno-wschodniej Walii. Napastnikami byli pochodzący z Shropshire Gary Scott, Steven Rayon oraz Christopher Johnson.

Prowadzący rozprawę sędzia Niclas Parry podkreślił, że „dopuścili się swojego bezmyślnego czynu pod wpływem alkoholu”. 25-letni Scott przyznał się do popełnionych czynów i został skazany na 18 miesięcy pozbawienia wolności. Drugi z mężczyzn, 23-letni Rayon, spędzi za kratkami 16 miesięcy oraz zapłaci 950 funtów w ramach rekompensaty. Natomiast 24-letni Johnson otrzymał karę 9 miesięcy więzienia, w zawieszeniu na 18 miesięcy.

Prokurator Matthew Dunford poinformował, że atak na Polaków był niesprowokowany, a jedna z ofiar doznała złamania szczęki, która wymagała interwencji chirurgicznej. Jak podsumował sędzia Parry: „Mieszkańcy Wrexham mają już dosyć tego typu aktów przemocy”.

Źródło: londynek.net

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi