Zima w szwecji

„Namioty, śnieg i sroga zima” – szwedzka kampania zniechęcająca uchodźców do przyjazdu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

„Namioty, śnieg i sroga zima” – takie hasła pojawią się w zagranicznych mediach, aby odstraszyć uchodźców przed przyjazdem do Szwecji. Kampanię przeprowadzi nacjonalistyczna partia Szwedzcy Demokraci (SD), która zadeklarowała się sfinansować ją z własnych środków.

„Chcemy dać sygnał, że Szwecja nowo przybyłym nie jest w stanie zapewnić godziwych warunków.” – powiedziała posłanka SD Paula Bieler.

Reklamy skierowane są przede wszystkim do imigrantów przebywających w Turcji, Jordanii oraz Libanie. Partia chciałaby również zorganizować w Szwecji referendum, w którym obywatele mieliby wypowiedzieć się, czy zgadzają się na ograniczenie liczby imigrantów.

W tym roku w Szwecji przyjęto rekordową liczbę 90 tys. wniosków o azyl. Według prognoz w 2015 roku może przybyć nawet 150 tys. imigrantów. Na początku października urząd ds. migracji Migrationsverket podał, że zaczyna brakować miejsc noclegowych.

O zaostrzeniu polityki imigracyjnej zaczynają mówić również inne partie opozycyjne. Konserwatywna Umiarkowana Partia Koalicyjna chce, aby ograniczono przyznawanie zezwoleń na pobyt stały, zastępując je tymczasowymi.

Źródło; onet.pl

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi