broda

Miłośnicy bród zostali wzięci za dżihadystów

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Przejeżdżającego nieopodal świadka zaniepokoił widok brodatych mężczyzn wymachujących czarną flagą w jednym ze szwedzkich zamków. Mężczyzna, jak przystało na wzorowego obywatela, natychmiast powiadomił służby. Gdy na miejscu pojawiła się policja, okazało się, że na zamku panoszą się nie terroryści, a miłośnicy noszenia brody.

Mężczyzna przejeżdżający w sobotę w pobliżu ruin zamku Brahehus (ok. 280 km na południowy zachód od Sztokholmu) najadł się strachu, gdy w oddali dostrzegł grupę brodatych mężczyzn trzymających w rękach flagę przypominającą charakterystyczny emblemat Państwa Islamskiego. Wystraszony zawiadomił policję.

Gdy na miejscu pojawiła się policja, okazało się, że zgromadzeni na zamku mężczyźni nie są terrorystami, a należą do organizacji Bearded Villains zrzeszającej miłośników noszenia brody. Na zamku realizowali sesję zdjęciową z flagą grupy, na której na czarnym tle widnieje nazwa organizacji oraz przecinające się miecze.

“W połowie sesji zdjęciowej pojawiło się dwóch policjantów, tłumacząc nam, że otrzymali zgłoszenie od osoby, która twierdziła, że widziała ok. 30 terrorystów wymachujących flagami Państwa Islamskiego. Policjanci zorientowali się, że elegancko ubrani mężczyźni, śmiejący się i ściskający na pustkowiu, to nie terroryści. To oczywiście nieco rozczarowujące, że ktoś wziął nas za terrorystów, ale też dość zabawne.” – relacjonował Andreas Fransson, przedstawiciel organizacji.

Źródło: tvn24.pl

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi