Szczepienie COVID-19 z Johnson & Johnson lub AstraZeneca w Danii

Pomimo że Dania wycofała szczepionki Johnson & Johnson oraz AstraZenca, można się nimi szczepić na własne życzenie. Każdy może poprosić o szczepionkę, ale w przeciwieństwie do ogólnego programu szczepień, Johnson & Johnson i AstraZeneca są przepisywane na podstawie indywidualnej oceny medycznej.

Szczepionki są darmowe i dobrowolne.

Aby się zaszczepić Wystarczy wykonać 3 proste kroki

  1. Zarejestruj się na stronie https://practio.dk/coronavirus/vaccination i wypełnij kilka wstępnych pytań do wideo konsultacji z lekarzem, następnie dostaniesz termin na wideo rozmowę, którą można wykonać na telefonie lub komputerze.
  2. Porozmawiaj z lekarzem Konsultacja jest ważna, aby lekarz mógł dokonać osobistej oceny, czy możesz zostać zaszczepiony szczepionką Johnson & Johnson lub AstraZeneca. Konsultacja trwa średnio kilkanaście minut, lekarz zadaje pytania na temat stanu Twojego zdrowia, przeciwwskazań, informuje również o możliwych skutkach ubocznych.
  3. Zdobądź szczepienie Jeśli lekarz przepisze ci szczepionkę, na termin czeka się średnio od kilku dni do 2 tygodni, możesz zostać zaszczepiony w wybranym przez siebie centrum szczepień.

Szczepionki są podawane w centrach szczepień w Aarhus, Odense, Alborgu, Roskilde oraz w Kopenhadze.

REKLAMA