I forbindelse med ulykken blev der sendt en redningshelikopter til betalingsanlægget. Foto: Lasse Antonsen

Polak oskarżony: Potrącił kobietę na moście Storebælt

Udostępnij na Facebooku

Mężczyzna jest oskarżony o dwa przypadki nieodpowiedzialnej jazdy, z czego ostatni kosztował życie 61-letniej kobiety.

Kilka razy 32-letni Polak prowadził samochód w sposób agresywny oraz pod wpływem alkoholu – ostatnio zakończyło się to tragicznie dla 61-letniej kobiety.

32-latek jest teraz oskarżony w tej sprawie, a akt oskarżenia opisuje dokładnie niebezpieczną jazdę. W akcie oskarżenia wspomniano również o podobnym przypadku z 2021 roku.

Jako punkt wyjścia Polak zaprzecza winie, jak twierdzi jego adwokat, Ulrik Sjølin.

Głównym punktem sprawy była 27 sierpnia zeszłego roku, kiedy to, według aktu oskarżenia, Polak doprowadził do nieumyślnego zabójstwa 61-letniej kobiety z Randers.

Była ona pasażerką samochodu prowadzonego przez swojego 63-letniego męża, który zatrzymał się na parkingu przy płatnej autostradzie Storebælt, gdy ich samochód został uderzony z tyłu.

W akcie oskarżenia opisano, jak samochód Polaka miał niesprawne hamulce, a przednie opony polskiego samochodu były zużyte w stopniu uniemożliwiającym jazdę.

Według aktu oskarżenia, 32-latek miał 1,20 promila alkoholu we krwi i był również pod wpływem kokainy i marihuany.

Zaczął w Odense Akt oskarżenia opisuje, jak przed zdarzeniem Polak prowadził samochód w szalony sposób na odcinku ponad 50 kilometrów.

Jazda rozpoczęła się na parkingu Lidla przy Munkebjergvænget w Odense. Najpierw przejechał po ścieżce rowerowej, a następnie jechał pod prąd. Następnie przejechał na czerwonym świetle w skrzyżowaniu.

Następnie prowadził samochód na autostradzie, gdzie według aktu oskarżenia kontynuował niebezpieczną jazdę.

Anklageskrift opisuje jazdę jako miedzy innymi zataczającą się, a kierowca dokonywał co najmniej 12 gwałtownych wyprzedzeń, między innymi wewnętrznych i międzypasmowych, gdzie inne samochody musiały podjąć manewry unikowe. Ponadto kilka razy uderzył w barierki ochronne.

Jazda zakończyła się tragicznie około godziny 11, kiedy samochód starszego małżeństwa został uderzony z tyłu z dużą siłą.

Prawo jazdy zawieszone Z anklageskriftu wynika, że polak miał już tymczasowo zawieszone prawo jazdy, ponieważ 5 września 2021 roku prowadził gwałtownie w Jutlandii Wschodniej, gdzie policja go ścigała.

Także tutaj, według anklageskriftu, był pod wpływem alkoholu.

Ten incydent zaczął się około 5:25 na autostradzie w kierunku południowym między Horsens i Hedensted. Tutaj patrol policji zauważył samochód, który próbowano zatrzymać.

Polak zignorował próbę zatrzymania. Zamiast tego przyspieszył do prędkości nawet 220 km / h kilka razy. W Vejle zjechał z autostrady i wjechał do miasta z dużą prędkością.

Policja próbowała zatrzymać samochód, rzucając tak zwane „stopsticks” przed nim. Kontynuował jazdę przez przeszkodę i kontynuował rajd.

Jednak opony samochodu uległy uszkodzeniu w wyniku przejazdu przez te „stopsticks”, i udało się policji zatrzymać polaka na ulicy Boulevarden w Vejle.

Sprawa ma zostać rozpatrzona w Sądzie w Næstved, gdzie zgodnie z planem ma rozpocząć się we wtorek. Sześć dni zostało przeznaczonych na rozpatrzenie sprawy.

Ten artykuł powstał na podstawie poniższych tekstów źródłowych:
01
https://ekstrabladet.dk/krimi/polak-tiltalt-koerte-kvinde-ihjel-paa-storebaelt/9668357

PODOBNE ARTYKUŁY

KOMENTARZE

Dodaj komentarz