Od poniedziałku wchodzą maseczki, coronapas i krótsze testy

Większość w Komisji Epidemii duńskiego parlamentu popiera rządowy plan ponownego wprowadzenia zasad dotyczących masek na twarz i zaostrzenia przepisów dotyczących koronapas (przepustki zdrowotnej Covid-19), torując drogę dla zmiany, która wejdzie w życie od poniedziałku.

„Zgadzamy się na wprowadzenie masek na twarz w transporcie publicznym. W tym miejscu jesteś blisko innych ludzi i nie masz możliwości udania się gdzie indziej ”- powiedział DR rzecznik ds. Społeczno-Liberalnej służby zdrowia Stinus Lindgreen, który przewodniczy komisji.

Minister zdrowia Magnus Heunicke powiedział na konferencji prasowej w środę, że rząd będzie dążył do ponownego wdrożenia zasad dotyczących masek na twarz. Powiedział, że przepisy dotyczące przepustki zdrowotnej koronapas Covid-19 również zostaną poszerzone.

Heunick powiedział, że rząd działa na podstawie zaleceń niezależnej doradczej Komisji Epidemicznej.

Komisja parlamentarna zatwierdziła teraz środki, co oznacza, że ​​mogą one wejść w życie od poniedziałku 29 listopada.

Decyzja została podjęta w świetle eskalacji liczby infekcji i hospitalizacji z Covid-19 w Danii przez cały listopad.

Według doniesień pod koniec czwartku, zostanie przeprowadzona kolejna runda dyskusji w celu uzgodnienia końcowych elementów nowych zasad dotyczących masek na twarz. Obejmują one, czy pracownicy sektora handlu detalicznego i opieki nad osobami starszymi będą musieli nosić maski na twarz podczas pracy.

REKLAMA