Anders Breivik

Anders Breivik musiał przerwać studia. Grozi, że zagłodzi się na śmierć

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Jak donoszą norweskie media morderca skarży się, że w więzieniu żyje w nieludzkich warunkach. Z tego powodu grozi strajkiem głodowym.

W liście otwartym do norweskiego ministra sprawiedliwości mężczyzna napisał, że jego życie w więzieniu, w Skien, drastycznie uległo pogorszeniu z początkiem września. Wtedy to weszły w życie nowe przepisy. Przez wrześniowe zarządzenia Breivik na przykład może komunikować się ze strażnikami tylko przez okienko w drzwiach więziennej celi. Jak twierdzi ograniczenia uniemożliwiają mu również kontynuowanie studiów.

“Drastyczne zarządzenia zmusiły mnie do przerwania studiów i tym samym straciłem miejsce na uniwersytecie. Jeśli zarządzenia te nie zostaną cofnięte, zagłodzę się na śmierć. Dłużej nie dam rady tak żyć.” – poskarżył się zamachowiec.

Adwokat Breivika, Øystein Storrvik, powiedział: “Potwierdzam, że żyje w całkowitej izolacji, zmniejszono także powierzchnię, po której może się poruszać.”

Anders Behring Breivik odbywa najwyższy wyrok, jaki może zapaść według prawa norweskiego, czyli 21 lat więzienia. Został skazany za zabicie 77 osób.

źródło: rmf24.pl

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi