Jonatan Partyka

Mistrzostwa Niemiec w Podnoszeniu Ciężarów. Polak Vicemistrzem Niemiec.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

W dniach 6.12.2019 i 7.12.2019 w Obrigheim odbyły się Mistrzostwa Niemiec w Podnoszeniu Ciężarów.

W pierwszym dniu, w piątek wystartowała na samym początku grupa kobiet, w klasach wagowych 45 kg, 49 kg i 55 kg. 16-letnia Linda Nguyen wygrała klasę wagową do 45 kg. Do 49 kg wygrała Anne Hruschka z Lüchow. Natomiast Sandra Hacker z Kolonii AC, Lena Tomkowiak z TSV Gaarden i młodsza Pauline Walzak z SG Progress Eibau walczyły o medale w kategorii wagowej do 55 kg. W tej kategorii wygrala Lena Tomkowiak.

Następnie pod wieczór zaczęli startować mężczyżni w kategorii wagowej 55 kg, 61 kg i 67 kg. W kategorii 55 kg mistrzem Niemiec został Leon Schedler. W juniorach w wadze do 67 kg, złoto wywalczył Antoine de Padou Izere Shima, w tej również kategorii dzielnie o podium i srebrny medal walczył Polak Jonatan Partyka z VFK Hannover, który wyrwał 99 kg i 125 kg podrzucił to sprawiło, że mamy Vicemistrza.

Jonatan Partyka l. 20 trenuje podnoszenie ciężarów niecałe dwa lata, jego trenerem jest Daniel Nowik z klubu VFK Hannover. Sukces ten odniósł również dzięki swojemu Tacie Januszowi Partyka, który również podnosił ciężary i to on mu układał plany, wspierał i dopingował. Przy ostatnim starcie w podrzucie, w ciężarze 125 kg, Jonatan swój rekord zadedykował swojemu nieżyjącemu Dziadkowi Tadeuszowi Partyka.

Ten chłopak to przyszłość, tego jakże interesującego sportu jakim jest podnoszenie ciężarów. Z wielkim zaangażowaniem i uporem dąży do obranego celu.

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi