Nie posiadasz konta? Zarejestruj się

Logowanie

12-letnia Adriana zastrzelona w Szwecji! Spacerowała z psem

Tragiczna śmierć 12-letniej dziewczynki wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami niewielkiego Norsborg pod Sztokholmem. Cały świat jest w szoku, że w niegdyś tak spokojnym kraju, coraz częściej dochodzi do gangsterskich porachunków. Tym razem zginęła przypadkowa, spacerująca z psem dziewczynka. Dziś mamy już pewność, że była to nasza rodaczka, 12-letnia Adriana. Horror rozegrał się w nocy z soboty na niedzielę przy stacji benzynowej w Norsborg w gminie Botkyrka. Kule wystrzelone z przejeżdżającego auta dosięgły 12-letnią dziewczynkę, która akurat spacerowała z psem niedaleko stacji benzynowej. Ciężko ranna trafiła do szpitala, ale niestety nie udało się jej uratować. Zginęła, bo znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie… Z ustaleń szwedzkiej policji wynika, że padła przypadkową ofiarą porachunków lokalnych gangów.

Na miejscu tragedii, nieopodal stacji benzynowej i baru w Norsborg, ludzie składają kwiaty i zapalają znicze. Szwedzkie władze i media nie podały tożsamości zastrzelonej 12-latki. To rozwścieczyło internautów, którzy zarzucili im próbę tuszowania sprawy. „Ona nie jest bezimienna! Miała na imię Adriana” – piszą komentujący na Twitterze. Tożsamość Polki jako pierwsze podały media we Włoszech, m.in. portal ilmattino.it oraz włoski oddział Huffington Post. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dziewczynka pochodziła z woj. zachodniopomorskiego i wyjechała z rodziną do Szwecji.

Policja wszczęła dochodzenie w sprawie weekendowej strzelaniny, ale nie dokonała jeszcze żadnych aresztowań. Mieszkańcy domagają się stanowczych działań władz, obawiając się o bezpieczeństwo swoich rodzin. – To nie może się powtórzyć. To 12-letnia dziewczynka! – powiedziała agencji prasowej AFP jedna z kobiet składających kwiaty w miejscu tragedii. W ostatnich latach w Szwecji wzrosła liczba przypadków przestępstw z udziałem gangów.

Minister sprawiedliwości Morgan Johansson powiedział lokalnej agencji prasowej TT, że jest zdruzgotany śmiercią dziewczynki. Obiecał też „więcej policji i surowsze wyroki”. Stanowcze działania zapowiedział też szef szwedzkiej policji. Jednak, jak podaje BBC, już w zeszłym roku Szwecja ogłosiła utworzenie specjalnej grupy zadaniowej, która miała zwalczać działalność gangów w związku ze wzrostem liczby incydentów z ich udziałem. Wygląda jednak na to, że nie do końca spełnia swoje zadania. Według policyjnych danych, zaledwie w pierwszych sześciu miesiącach 2020 roku w 163 strzelaninach zginęło dwadzieścia osób. Dla porównania – w ciągu całego 2019 roku w 334 zgłoszonych strzelaninach zginęły 42 osoby. Najczęściej gangsterskie porachunki są powiązane z handlem narkotykami.

(źródło: BBC, huffingtonpost.it, ilmattino.it)

Dodaj komentarz

Udostępnij post:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

PODOBNE TEMATY