Nie posiadasz konta? Zarejestruj się

Logowanie

MSZ Danii odradza podróże na Maltę i do Belgii

Jak co czwartek o godzinie 16:00, Duńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zorganizowało konferencję w sprawie Covid – 19. Czego się z niej dowiedzieliśmy?

Do krajów objętych kwarantanną dołączyła Malta i Belgia – MSZ stanowczo odradza podróże do tych krajów. Zmienione wytyczne dotyczące podróży na Maltę i Belgię wynikają z faktu, że liczba zakażeń wzrosła do ponad 30 na 100 000 mieszkańców w obu krajach. W Belgii współczynnik infekcji wynosi obecnie 32,5, a na Malcie 31,5. Przedstawia dane ze Statens Serum Institut.

Oznacza to że osoby podróżujące z tych krajów będą miały znacząco utrudniony wjazd do Danii i będą objęte odpowiednimi procedurami.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza również podróżowanie do Hiszpanii, Andory, Bułgarii, Luksemburga i Rumunii, a także do większości krajów spoza UE. Irlandia nadal znajduje się również na liście krajów, do których nie można podróżować, ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące kwarantanny.

Biuro turystyczne Dansk Folkeferie, które organizuje wycieczki na Maltę, zawiesza wszystkie wycieczki na Maltę. Obecnie biuro podróży ma około 160 gości na wakacjach na Malcie. Wszyscy odlatują do domu w sobotę, co w większości jest zgodne z planem. Nieco ponad 20 z nich powinno było przebywać na Malcie jeszcze tydzień, ale ich urlop zostanie skrócony.

To samo dotyczy wycieczek z innych pomarańczowych krajów; Hiszpania, Andora, Bułgaria, Luksemburg i Rumunia – wszystkie wycieczki zostają odwołane.

Knud Martens oświadcza, że ​​wszyscy goście otrzymają zwrot kosztów za zaplanowaną podróż w najbliższych dniach.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Udostępnij post:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

PODOBNE TEMATY