Nie posiadasz konta? Zarejestruj się

Logowanie

Dwóch Polaków skazanych w Danii za kradzież 32 rowerów

Dwóch mężczyzn w wieku 24 i 28 lat, obaj obywatele Polski, zostało we wtorek skazanych przez sędziego sądu w Sønderborgu na trzymiesięczne bezwarunkowe pozbawienie wolności i deportację, za przewożenie 32 skradzionych rowerów. O całym zdarzeniu poinformowała Policja południowej Jutlandii.

Obaj mężczyźni zostali aresztowani w sobotę 23 maja wczesnym rankiem w ciężarówce na autostradzie Sønderjyske w pobliżu Padborga przez patrol z Zachodniego Departamentu Kontroli Imigracji (UKA Zachód) z policji południowej Jutlandii.

Ciężarówka miała 32 rowery, w tym kilka markowych. W związku z dochodzeniem udało się udokumentować, że 15 z 32 rowerów zostało skradzionych. Według Ritzau między innymi w Aalborg i Skive. A ponieważ dwaj Polacy nie byli w stanie podać żadnego wiarygodnego wyjaśnienia, skąd wzięło się pozostałe 17 rowerów, sąd uznał, że wszystkie 32 rowery były kradzione.

UKA Vest obliczył całkowitą wartość 32 rowerów na około 200 000 koron.

Oskarżeni Polacy nie przyznali się do winy.

Departament Kontroli Imigracji Zachód (UKA Zachód) to specjalna jednostka policji w Południowej i Południowej Jutlandii, składająca się z personelu operacyjnego, śledczych i analityków.
Kamizelka UKA znajduje się w Padborgu – niedaleko granicy z Niemcami. UKA Vest walczy z przestępczością transgraniczną w regionie przygranicznym – na przykład podróżującymi grupami przestępczymi iw związku z tym ściśle współpracuje z Landespolizei, Bundespolizei i Zoll w Niemczech.
W imieniu duńskiej policji UKA Vest zabiera do domu osoby, które na przykład zostały zatrzymane w Niemczech ze skradzionymi towarami z Danii. Odbywa się to za pomocą europejskich nakazów aresztowania, a osoby są następnie ścigane w Danii za popełnione przestępstwo.
UKA Vest odpowiada również za tymczasową kontrolę graniczną z Niemcami.
W regionie przygranicznym UKA West, Landespolizei i Bundespolizei patrolują razem we wspólnych patrolach, aby również operacyjnie zwalczać przestępczość transgraniczną. Przemyt transgraniczny do Niemiec jest przedmiotem szczególnej uwagi w UKA West, a specjalna jednostka policji i ceł w Padborgu prowadzi działania mające na celu przemyt narkotyków, broni, towarów wysoko opodatkowanych itp. Na podstawie analiz i danych wywiadowczych.

Źródło: https://politi.dk/syd-og-soenderjyllands-politi/nyhedsliste/to-polske-maend-idoemt-faengsel-og-udvisning-for-haeleri-af-cykler/2020/07/21

Dodaj komentarz

Udostępnij post:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

PODOBNE TEMATY