Nie posiadasz konta? Zarejestruj się

Logowanie

Niemcy – Jugendamt odebrał Polce dzieci i oddał pod opiekę rodzinom muzułmańskim

Niemiecki urząd do spraw Dzieci i młodzieży Jugendamt  zabrał 22 letniej polce trzyletnią córkę i dwuletniego syna, dzieci zostały rozdzielone i trafiły do zastępczych muzułmańskich rodzin z Turcji.

Mieszkanka niemieckiego miasta Bad Salzuflen, zgłosiła się w 2018 roku do urzędu socjalnego z prośbą o pomoc w znalezieniu mieszkania dla jej rodziny. Mieszkała wówczas u swojej matki.

Jugendamt zdecydował jednak najpierw odebrać jej półrocznego wówczas niemowlaka, a potem również i córkę. Dzieci zostały ulokowane w tureckich, muzułmańskich rodzinach. Niemiecki urząd zezwolił jedynie na minimalny kontakt matki z dziećmi. Majewska, która – podobnie jak jej dzieci – jest obywatelką Polski, twierdzi, że maluchy są źle traktowane.

Sprawa toczy się w sądzie, w tym tygodniu sąd rodzinny w Lemgo W Niemczech zdecyduje, czy dzieci wrócą do swojej matki.

Sam Jugendamt nie chciał skomentować sprawy, mimo licznych próśb ze strony PAP.

Sprawą zajął się Wojciech Pomorski z “Polskiego Stowarzyszenia Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech”. “Bezzasadne jest pozbawienie tych dzieci matki, a skandalem ich rozdzielenie i przetrzymywanie w tureckich „rodzinach” zastępczych. W sytuacjach spornych, jeśli już dzieci miałyby zostać czasowo rozdzielone z matką, należałoby je umieścić w rodzinie zbliżonej kulturowo i językowo do rodziny pochodzenia” – napisał Pomorski w oficjalnym oświadczeniu.

Wiceminister Michał Wójcik powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że sprawa pozostaje wyłącznie w jurysdykcji niemieckiego sądu, ale na prośbę ministerstwa w rozprawie będzie uczestniczyć polska konsul Lidia Białek. Sąd ma zdecydować, czy dzieci będą mogły wrócić do matki.

Według nieoficjalnych informacji na rozprawie ma być obecny polski ambasador RP w Niemczech Andrzej Przyłębski.

Dodaj komentarz

Udostępnij post:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

PODOBNE TEMATY