MSZ Danii odradza wyjazdów do kolejnych krajów

Podobnie jak w całej europie, również w Danii wskaźnik infekcji na Covid-19 rośnie w zawrotnym tempie, dlatego Ministerstwo Spraw Zagranicznych Danii zaktualizowało dziś listę krajów, które odradza odwiedzać w zaistniałej sytuacji.

Kraje które zostały oznaczone na pomarańczowo to Niemcy, Cypr oraz Szweckie regiony Norrbotten, Skåne, Sörmland i Västra Götaland.

Grecja jest blisko granicy 30 zakażeń na 100.000 mieszkańców i wkrótce również może znaleść sie na liscie krajów tzw. ” kwarantanny”.

Dzieje się tak, ponieważ kraje i regiony przekroczyły „limit zachorowań” wynoszący 30 infekcji koronawirusem na 100 000 mieszkańców / tydzień (w ciągu ostatnich 14 dni), jest to limit który władze duńskie wyznaczyły w związku z wytycznymi dotyczącymi podróży.

Obecnie jedynymi krajami, do których podróż nie jest odradzana to Norwegia, Grecja i pięć regionów Szwecji.

Szlezwik-Holsztyn objęty jest jednak specjalnym modelem dla regionów przygranicznych i dlatego nie jest zamknięty, ponieważ wskaźniki infekcji są poniżej „limitu obaw”.

Łotwa również przekroczyła teraz granicę, ale kraj był już wcześniej na pomarańczowo ze względu na własne zasady wjazdu do kraju. Jednak w Norwegii wprowadzono wymóg kwarantanny przy wjeździe do tego kraju.

Wciąż krajem tzw. kwarantanny jest między innymi POLSKA, Bułgaria, Litwa, Liechtenstein, San Marino, Państwo WatykańskieSłowacja, Wielkia Brytania , Irlandia, Islandia, Słowenia, Holandia, Portugalia, Szwajcaria , Austria, Węgry, Czechy, Francja, Chorwacja, Finlandia, Monako, Belgia , Malta, Hiszpania, Andora, Rumunia, Luxemburg, Irlandia, Ukraina, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Turcja, Albania, Macedonia, Serbia, Kosowo.

Zaktualizowana lista obowiązuje natychmiastowo.

Nie ma obowiązku kwarantanny po powrocie z krajów oznaczonych na pomarańczowo, jednak MSZ prosi aby zachować się odpowiedzialnie i przebyć 2 tygodniową kwarantannę lub po powrocie zrobić test na koronawirusa, nie mniej instytucje państwowe, szkoły, przedszkola jak również prywatne firmy mogą tego wymagać.

Źródła:

Podobał Ci się artykuł?

Bądź na bieżąco i polub nasz fanpage na Facebooku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *