Kopenhaga – Kara bezwzględnego więzienia za śmiertelne pobicie Polaka

We wtorek w Kopenhaskim sądzie Ved Østre Landsret zapadł wyrok, w którym dwóch mężczyzn – Rumun i Grenlandczyk – zostało skazanych za przemoc, w wyniku której zginął 43-letni Polak, którego w sierpniu 2018 r.

40-letni Hans Lauritz Josefsen został skazany przez sąd na 8 lat więzienia, czyli tyle samo, co orzeczenie sądu miejskiego z 2019 roku.
32-letni Rumun Claudiu-Razvan Popa zostaje skazany na siedem lat więzienia i dożywotnią deportację. Otrzyma w ten sposób łagodniejszy wyrok niż w sądzie miejskim, gdzie został skazany na osiem lat więzienia.

Śmierć 43 letniego Polaka

Rankiem 1 sierpnia 2018 r. policja znalazła nieprzytomnego 43 letniego Polaka, wyłowiono go z wody, wzdłuż dzielnicy Christianshavn. Jak ustalono ofiara została pobita, uderzyła głową o asfalt, ofierze został również założony pasek na szyi, którym wielokrotnie wciągano ofiarę do wody. Jak ustaliła policja jeden z napastników przez chwilę próbował wyciągnąć ofiarę z wody, jednak po chwili napastnicy kontynuowali zbrodnie.

Obrażenia mężczyzny były tak rozległe, że stwierdzono zgon w Rigshospitalet o godzinie 18.58 wieczorem 1 sierpnia, mężczyzna został pobity na śmierć ciosami w głowę oraz kilkoma uderzeniami i kopnięciami.

Faktyczny motyw napaści nie został wyjaśniony podczas procesu.

Źródło: https://www.tv2lorry.dk/koebenhavn/to-hjemloese-faengslet-for-doedsvold-mod-polak-paa-amager

REKLAMA