dublin

Największe atrakcje irlandzkiej stolicy: co koniecznie trzeba zobaczyć w Dublinie?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

To miasto przyciąga wspaniałymi zabytkami oraz wyjątkową kulturą. To dzięki nim Irlandia cieszy się tak wielkim zainteresowaniem turystów, którzy na wycieczki po tym kraju przybywają z całego świata. Dublin, jako stolica tak niezwykłego kraju, również ma się czym pochwalić. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście?

Z wizytą w Trinity College.

Uczelnia Trójcy Świętej to jedna z największych ciekawostek irlandzkiej stolicy. To najważniejszy uniwersytet w kraju, a jednocześnie miejsce wyjątkowo atrakcyjne dla miłośników historii i niezwykłych zabytków. Zachwyca ciekawa architektura, w której doskonale widoczne są wpływy wiktoriańskie oraz gregoriańskie. W murach założonej pod koniec XVI wieku uczelni czekają tak wspaniałe skarby, jak kopia akty proklamowania Republiki Irlandii oraz słynna Księga z Kells. Ten wyjątkowy zabytek piśmiennictwa pochodzi z czasów wczesnego średniowiecza i posiada wyjątkową wartość.

Najsłynniejsza katedra Irlandii

Katedra św. Patryka w Dublinie należy do najważniejszych obiektów sakralnych w Irlandii. Wzniesiona pod koniec XII wieku świątynia kusi swą formą, imponującymi rozmiarami oraz ciekawymi nagrobkami, które stają się wyjątkowo charakterystycznymi ozdobami kościelnego wnętrza. W katedrze tej czeka również na turystów niewielka wystawa, która poświęcona została Swiftowi.

W Muzeum Narodowym Irlandii

Ta palcówka muzealna to duma mieszkańców Dublina. Pełne niezwykłych zbiorów muzeum to obowiązkowy punkt w programie wycieczki po stolicy Irlandii. Można tu podziwiać wyjątkowe prace irlandzkich złotników, którzy już w okresie średniowiecza tworzyli wyjątkowe dzieła sztuki. Warto tez odwiedzić filie tego muzeum, w gronie których wyróżnia się Muzeum Historyczne i Archeologiczne oraz Muzeum Sztuki Użytkowej.

Z wizytą w dawnym więzieniu

Stare więzienie Kilmainhan to kolejna niezwykła atrakcja, którą może zadziwić turystów Dublin. To ponure miejsce zaliczane jest do miejsc wyjątkowo ważnych dla Irlandczyków. W tym więzieniu przetrzymywano przecież wielu ważnych bojowników, których celem była niepodległa Irlandia. Dziś ten zabytek jest uznawany za wyjątkowo ważny pomnik historii oraz miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki śladami najważniejszych wydarzeń historycznych Irlandii. Cele oraz więzienne korytarze robią tu ogromne ważenie, a wizyta w więziennym muzeum połączona z opowieściami snutymi przez przewodnika sprawiają, że o wizycie w tym miejscu nie można ot tak zapomnieć.

Z wizytą na zamku

Dubliński zamek to kolejne miejsce, które przyciąga tłumy turystów. Znany jako miejsce ważnych uroczystości państwowych, jest częściowo udostępniony do zwiedzania. Wnętrza utrzymane w historycznym stylu oraz królewska kaplica z XIX stulecia to największe atrakcje, jakie czekają w tym wyjątkowym obiekcie na zwiedzających.

Dublin to wyjątkowe miasto, na terenie którego nudzić się nie można. Ciekawe zabytki oraz miejsca, które zadziwiają swym specyficznym charakterem to najlepsza zachęta dla każdego, kto chce w czasie wycieczki po świecie podziwiać miejsca jedyne w swoim rodzaju. W stolicy Irlandii tego typu atrakcji nie brakuje, a każdy turysta może tu znaleźć wiele atrakcji dla siebie i swych towarzyszy podróży.

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi