Koronawirus w Danii

Koronawirus dotarł do Danii

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dzisiaj dania zgłosiła pierwszy przypadek zachorowania na Korona Wirus, jest to pracownik duńskiej telewizji TV2, który wrócił z wakacji na nartach w północnych Włoszech, które obecnie zmagają się z Korona Wirusem.

Jak potwierdza Danish Health Authority (Duński Urząd Zdrowia) Mężczyzna wrócił z wakacji wraz z żoną i synem 24 lutego, od tego czasu miał objawy zbliżone do grypy (kaszel, gorączka), po sprawdzeniu uzyskał wynik dodatni, na szczęście jego żona i syn są zdrowi. Obecnie zakażony mężczyzna czuje się dobrze.

W oświadczeniu DHA możemy również przeczytać:

„Po wydarzeniach we Włoszech w weekend, spodziewaliśmy się przypadków Covid-19, więc nie jesteśmy zaskoczeni i musimy spodziewać się kolejnych przypadków w nadchodzących dniach i tygodni ”,

Potwierdzony duński przypadek zachorowania na wirusa, nie zmienia obecnej oceny ryzyka wydanej przez DHA i ośrodek badań chorób zakaźnych Statens Serum Institut (SSI) wydany na początku tego tygodnia. Ryzyko powszechnego zakażenia w Danii jest nadal uważane za niskie, podobnie jak ryzyko, że duński system opieki zdrowotnej będzie miał trudności z radzeniem sobie z wymaganiami dotyczącymi zarządzania przypadkami.

Dyrektor DHA, Søren Brostrøm i minister zdrowia Magnus Heunicke, ostrzegli, że w najbliższych dniach prawdopodobnie zostanie potwierdzonych więcej infekcji w Danii, ale jednocześnie nalegali na spokój.

„Nie panikuj (jeśli uważasz, że masz objawy). Możesz być pewien, że nasz system opieki zdrowotnej jest gotowy – nie przeszliśmy jeszcze na maksymalny alarm, ale jesteśmy gotowi to zrobić w razie potrzeby ”

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi