Dania rejestruje najmniejszą liczbę nowych zakażeń Covid-19 od ponad miesiąca

Dzisiejszego dnia tj. we Wtorek 13 października Dania odnotowała najniższą dzienną liczbę zachorowań na koronawirusa(licząc od 9 września). Poinformował o tym Państwowy Instytut Serum (SSI) – zarejestrowano łącznie 290 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. W tym dniu wykonano w sumie z 29 670 testów.

We wrześniu regularnie przeprowadzano 50 000 testów dziennie, przy czym w drugiej połowie miesiąca często wykrywano ponad 500 nowych przypadków.

W międzyczasie minister zdrowia Magnus Heunicke powiedział, że liczba R, znana również jako współczynnik reprodukcji, wynosiła teraz 1,0, co oznacza wzrost od zeszłego tygodnia, kiedy wynosiła 0,8. Jeśli współczynnik reprodukcji jest powyżej 1,0, oznacza to, że liczba zarażonych w społeczeństwie wzrośnie. Jeśli jest nieco poniżej, liczba spadnie. Liczba jest obliczana na podstawie wskaźnika hospitalizacji i potwierdzonych przypadków wirusów.

Może to dać opóźniony obraz aktualnej sytuacji z wirusem, biorąc pod uwagę opóźnienie od zakażenia do pojawienia się objawów Covid-19 i od objawów do hospitalizacji.

Heunicke powiedział, że obecna liczba odzwierciedla „stabilną” sytuację w zakresie nowych infekcji.

Według profesora wirusologii Allana Randrupa Thomsena z Uniwersytetu w Kopenhadze, najnowsze dane wskazują, że ogólny obraz wirusa w Danii jest zachęcający.

Jeśli spojrzysz na krzywą, zobaczysz, że powoli spada. Stopniowo – nie wyraźnie – ale schodzi w dół ”- powiedział Thomsen Ritzau.

Obecnie w Danii z Covid-19 hospitalizowane są 103 osoby, co oznacza spadek o 4 osoby w stosunku do poniedziałku. Spośród nich 19 jest leczonych na intensywnej trapii, w tym 14 osób jest podpięta pod respirator.

Źródło: https://www.thelocal.dk/20201013/denmark-registers-lowest-number-of-new-covid-19-infections-for-over-a-month

REKLAMA