Dania przedłuża ograniczenia w związku z koronawirusem o kolejne dwa tygodnie

Na konferencji prasowej przed chwilą rząd ujawnił, że zdecydował się przedłużyć obecne ograniczenia koronawirusa o kolejne dwa tygodnie. To już drugi raz, kiedy ograniczenia zostały przedłużone. Pierwotnie miały wygasnąć 4 października.

Minister zdrowia Magnus Heunicke powiedział, że Dania musi zachować czujność, ponieważ pomimo spadku liczby przypadków pandemii w Danii, niestety w innych częściach Europy ten wskaźnik nadal rośnie. Ujawnił również, że osoby znajdujące się w szczególnie wrażliwej grupie ryzyka otrzymają niebieską plakietkę (patrz zdjęcie powyżej), która oznacza, że ​​inni powinni zachować dystans.
Aktualne ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią COVID-19 obejmują:

Restauracje, bary i kawiarnie zamykane są najpóźniej do godziny 22:00 w całym kraju (obowiązuje to również imprezy prywatne organizowane w tych lokalach), a maski na twarz są obowiązkowe, gdy stoisz w kolejce lub się przemieszczasz po lokalu,
Limit zgromadzeń publicznych to 50 osób (chociaż w przypadku imprez siedzących liczba ta pozostaje na poziomie 500),
Sektor prywatny i publiczny zachęca się aby pracować zdalnie w domu,
Obowiązek noszenia maseczki w transporcie publicznym,
Bardziej rygorystyczne ograniczenia dla odwiedzających ośrodki dla osób starszych i szpitali,

Następujące osoby są zwolnione z zaleceń dotyczących stosowania maseczek w miejscach publicznych, takich jak transport publiczny:

Dzieci do lat 12 nie muszą nosić bandaży.
Osoby z trudnościami w oddychaniu, obniżonym poziomem świadomości lub osoby z upośledzeniami fizycznymi lub umysłowymi, które uniemożliwiają im samodzielne wyjęcie ustnika, nie powinny nosić ustnika.
Maseczkę należy zdjąć, jeśli użytkownik odczuwa silny dyskomfort i dyskomfort, np. trudności w oddychaniu, uczucie dławienia się itp.
Maseczkę można zdjąć, jeśli musisz jeść lub pić, brać leki, rozmawiać z ludźmi, którzy czytają z Twoich ust itp.
Maseczkę można zdjąć, jeśli policja musi dokonać identyfikacji.

Źródło: http://cphpost.dk/?p=119121

REKLAMA