Dania powoli się otwiera – rząd przedstawił plan otwarcia kraju

Późnym wieczorem wszystkie partie polityczne z wyjątkiem „Nye Borgerlige” zaklepały wielki plan ponownego otwarcia Danii.

Ponowne otwarcie Danii nastąpi w ciągu najbliższych kilku miesięcy. To, czy możesz skorzystać ze wszystkich części ponownego otwarcia, zależy od paszportu koronowego. Dokładny sposób działania paszportu koronowego jest nieco zagmatwany, ale prawdopodobnie będzie to aplikacja, w której albo pokażesz, że zostałeś zaszczepiony, przeszedłeś COVID-19, albo możesz pokazać test COVID-19, który jest nie starszy niż 72 godziny. Paszport koronowy jest przeznaczony dla wszystkich osób powyżej 15. roku życia. Aplikacja „Minsundhed” będzie początkowo działać jako paszport koronowy.
Harmonogram otwarcia kraju

Od 6 kwietnia:
👦Uczniowie klas od 5 do 8 będą mogli wracać do szkoły co drugi tydzień.
👩‍🎓 Studenci programów edukacji młodzieżowej, dalszej edukacji i szkolnictwa wyższego również będą mogli wracać do swoich placówek co dwa tygodnie.
💇‍♂️ Otwarte zostaną salony fryzjerskie, masażu i tatuażu – pamiętaj o swoim paszporcie koronowym.

Od 13 kwietnia:
🏪 Mniejsze centra handlowe zostaną otwarte, ale kina, restauracje i kawiarnie w centrach handlowych nie będą mogły jeszcze funkcjonować.

Od 21 kwietnia:
☕️ Znowu będzie można zjeść posiłek w restauracji lub barze – ale tylko na świeżym powietrzu i tylko z paszportem koronowym
🏸 Niektóre sporty halowe będą dostępne dla dzieci w wieku poniżej 18 lat (wymagany paszport koronowy), Które z zajęć sportowych w hali będę dostępne? Jeszcze nie wiadomo.
💰 Oczekuje się, że wszystkie centra handlowe zostaną otwarte.

Od 6 maja:
🍸 Wszystkie restauracje, kawiarnie, kina, puby itp, będą normalnie funkcjonować, będzie można zjeść posiłki wewnątrz lokalu, oczywiście za przedstawieniem paszportu koronowego.
🏀 Niektóre zajęcia sportowe w pomieszczeniach będą otwarte dla dorosłych; jednak będziesz musiał użyć paszportu koronowego. Które z zajęć sportowych w hali nie zostały jeszcze przedstawione.

Wielkie wznowienie będzie oczywiście zależało od liczby zakażonych COVID-19, program szczepień również odgrywa dużą rolę.

REKLAMA