Czwartkowa konferencja – Kto może przyjechać do DK i dokąd można się udać?

Czwartkowa konferencja – Kto może przyjechać do DDuńskie wytyczne dotyczące podróży zostały zaktualizowane z poprawkami od 8 października. Osiem szwedzkich regionów zostało dodanych do listy krajów objętych ograniczeniami. W związku z tym, że okres podróżowania do kolejnych krajów każdego tygodnia zamyka się, zdecydowanie zalecamy naszym czytelnikom, aby byli informowani o wzroście rozprzestrzeniania się i wskaźniku infekcji na 100 000 mieszkańców w każdym kraju, który planują odwiedzić w Europie. Lista aktualizowana co tydzień jest sporządzana przez Duński Instytut Chorób Zakaźnych (SSI).
Kilka regionów Szwecji objętych kwarantanną

Są nowe wytyczne dla ośmiu szwedzkich regionów , podróżni przebywający już w tych regionach nie muszą izolować się po powrocie, ale powinni przejść test. Podróżni wybierający się po 8 października powinni odizolować się po powrocie.
Kwarantanna również po przyjeździe z Norwegii

Norweskie ograniczenia dla mieszkańców Danii zostały zmienione i obejmują teraz wszystkie regiony Danii! Ograniczenia oznaczają, że musisz się izolować przez 10 dni, kiedy wjeżdżasz do Norwegii w odpowiednim miejscu. Zgodnie z nordyckimi wytycznymi dotyczącymi współpracy, Norwegia nie jest pomarańczowa na duńskiej liście wytycznych dotyczących podróży, nawet jeśli mieszkańcy Danii muszą się izolować po przyjeździe do Norwegii, ponieważ wskaźniki zakażeń w Norwegii nie przekroczyły duńskiego poziomu ostrzegawczego 30 na 100 000 mieszkańców. Oznacza to, że podróżni z Norwegii mogą wjechać do Danii, a mieszkańcy Danii nie muszą się izolować po powrocie do Danii z Norwegii.
Na liście wytycznych dla podróżujących Foreign Office jest coraz mniej krajów dla mieszkańców Danii do których można swobodnie podróżować, są to obecnie:

Włochy
Grecja
Polska
Niemcy (nie jeśli mieszkasz w regionie stołecznym)
Szwecja (zależnie od regionu)

Wytyczne dotyczące ograniczeń podróży stanowią, że od 8 października należy unikać wszelkich niepotrzebnych podróży (kraje są zaznaczone na pomarańczowo w wytycznych dotyczących podróży Ministerstwa Spraw Zagranicznych) do następujących krajów w UE:

Wielka Brytania
Irlandia
Słowenia
Słowacja
Islandia
Belgia
Malta
Hiszpania
Rumunia
Luksemburg
Andora
Monako
Francja
Chorwacja
Republika Czeska
Osiem szwedzkich regionów

Mieszkańcy Danii podróżujący do domu z jednego z tych krajów powinni zachować izolację na 14 dni po powrocie do Danii. Mieszkańcy krajów, które są zaznaczone na pomarańczowo na mapie z wytycznymi dotyczącymi podróży, nie mogą wjechać do Danii, chyba że mają do tego prawo ze względu na jedną z zasad dotyczących zwolnienia (np. rodzina, praca). Wytyczne dotyczące podróży są aktualizowane raz w tygodniu w czwartki lub w razie potrzeby.

Ocena statusu kraju jest oparta na połączeniu faktów, takich jak wskaźnik tygodniowych infekcji (nie więcej niż 30 na 100 000 mieszkańców), wskaźnik przeprowadzania testów oraz ograniczenia obowiązujące w danym kraju (nie nakładają 14-dniowy okres izolacji). Od lipca podróżni spoza UE mogą wjechać do Danii, jeśli są mieszkańcami Australii, Kanady, Japonii, Nowej Zelandii, Korei Południowej i Tajlandii. Jednak ze względu na ich ograniczenia lub zasady dotyczące kwarantanny podróżowanie do tych krajów przez mieszkańców Danii nadal nie jest zalecane.

Źródło: https://www.yourdanishlife.dk/8-october-update-who-can-come-to-dk-and-where-can-you-go/K i dokąd można się udać?

REKLAMA