Afrykański imigrant został aresztowany po tym, jak kobieta została pchnięta pod pociąg w Paryżu

Udostępnij na Facebooku

W piątek został aresztowany afrykański imigrant z Zachodniej Afryki, który rzekomo pchnął kobietę przed podjeżdżającym pociągiem w Paryżu „bez wyraźnego powodu”, co spowodowało śmierć kobiety.

Prokurator Paryża ogłosił w sobotę, że mężczyzna został aresztowany pod zarzutem zabójstwa 52-letniej kobiety, którą popchnął ją pod pociąg Réseau Express Régional (RER) na stacji Cité Universitaire w 14. dzielnicy Paryża w piątek rano – informuje Le Figaro.

Kiedy kobieta, która była pochodzenia algierskiego i miała na sobie hidżab, została popchnięta na tory „bez wyraźnego powodu”, wstała, ale nie była w stanie uciec przed nadjeżdżającym pociągiem, który ostatecznie ją zabił.

Źródło policyjne powiedziało, że po aresztowaniu mężczyzna twierdził, że jest „Bogiem” i że „musi zabijać ludzi”, a konkretnie „słabych ludzi”. Źródło powiedziało, że nie było bezpośrednich powiązań między rzekomym mordercą a ofiarą.

Według relacji Le Parisien, podejrzany, urodzony w 1981 roku, był imigrantem pochodzącym z państwa w Zachodniej Afryce – Gwinei.

Guinejczyk zdołał uciec z dworca kolejowego, ale został aresztowany sześć godzin po zabójstwie za próbę kradzieży w sklepie w przedmieściach Paryża – Val-de-Marne.

Podczas aresztowania rzekomo twierdził, że ma ukrytą torbę pełną noży niedaleko stacji tramwajowej Vitry, którą zamierzał użyć do zabijania dzieci i osób starszych, które nazwał łatwym łupem.

Podejrzany o morderstwo został następnie przewieziony do placówki psychiatrycznej, a prokuratura Paryża oświadczyła: „Kontynuowanie jego policyjnego aresztowania uznano za niezgodne z jego stanem zdrowia”.

Ten artykuł powstał na podstawie poniższych tekstów źródłowych:
01
https://www.breitbart.com/europe/2023/07/15/african-migrant-arrested-after-woman-pushed-in-front-of-paris-train/

PODOBNE ARTYKUŁY

KOMENTARZE

Dodaj komentarz