2,2 miliona osób otrzyma prezent od państwa w wysokości 1000 koron

2,2 miliona osób otrzyma od państwa jednorazowy prezent w wysokości 1000 koron. Świadczenie zostanie wypłacone osobom, które otrzymały wsparcie publiczne w kwietniu 2020 r. Obejmuje to na przykład emeryci, renciści, osoby pobierające zasiłek dla bezrobotnych i studenci SU. Pieniądze zostaną automatycznie wypłacone przed 42. tygodniem na NemKonto. Według ATP zdecydowana większość będzie miała pieniądze na koncie przed weekendem.

W czerwcu zdecydowana większość polityczna zdecydowała się wypłacić 1000 koron, aby ożywić konsumpcję w czasie kryzysu koronowego.

Jednocześnie politycy postanowili dać obywatelom możliwość wypłaty zamrożonego urlopu wypoczynkowego (ferie penge). Pieniądze zostały zablokowane, gdy Dania przyjęła nowe prawo dotyczące urlopów. Zgodnie z planem miały one zostać wypłacone dopiero po przejściu Duńczyków na emeryturę.

Od wtorku można składać wnioski o wypłatę zamrożonego urlopu wakacyjnego. Można je zamawiać do 1 grudnia, tutaj instrukcja jak to zrobić

Ministerstwo Pracy stwierdza, że ​​jeśli zarówno zarabiałeś urlop, jak i korzystałeś ze wsparcia publicznego, możesz je otrzymać. Oznacza to na przykład, że studenci, którzy mają pracę studencką i otrzymują SU, będą mogli otrzymać oba.
Minister zatrudnienia Peter Hummelgaard (S) mówi, że teraz jest czas na dalsze zwiększanie konsumpcji.

– Podobnie jak wiele innych krajów, duńska gospodarka została dotknięta koronawirusem i nadal tak jest. Dlatego od początku kryzysu zaczynaliśmy od pakietów pomocowych, które trzymały rękę pod dużą liczbą miejsc pracy, a teraz przyszedł czas na dalsze zwiększanie konsumpcji.

– Jestem przekonany, że zarówno jednorazowa dotacja, jak i wypłata dodatku urlopowego się opłacą – mówi w komunikacie.

REKLAMA