Trzy tajemnicze pożary ośrodków dla imigrantów w Szwecji

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Szwedzka straż pożarna musiała w niedzielę ugasić kolejny niewyjaśniony pożar budynku przygotowanego na przyjęcie imigrantów. Tylko w minionym tygodniu w Szwecji doszło do trzech takich zdarzeń, a od początku roku było ich już 14.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Onsala, około 40 kilometrów na południe od Göteborga. Podpalony został odremontowany stary budynek szkolny, który od lat stał pusty, ale teraz postanowiono go zaadoptować do przyjęcia migrantów. Ogień zajął połowę budynku, który nie nadaje się już do zamieszkania. Nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

Jedną z sugerowanych możliwości jest podpalenie. W ubiegłym tygodniu spłonęły trzy budynki przygotowane na przyjęcie uchodźców. Jeden niedawno odnowiony w miejscowości Ljungby. Kolejny w Arloev, który miał dzień później przyjąć pierwszych nieletnich migrantów przybyłych na teren Szwecji bez żadnych dorosłych opiekunów.

Łącznie od początku roku podobne tajemnicze pożary strawiły 14 obiektów przygotowanych na przyjęcie uchodźców. Biorąc pod uwagę liczbę ludności Szwecja jest najbardziej obciążonym imigrantami krajem Wspólnoty. Wywołuje to napięcia społeczne i sprzeciw części rodowitych mieszkańców państwa.

Źródło: tvn24.pl

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi