Londyński Big Ben wymaga pilnych napraw

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Londyński Big Ben ze względu na bardzo zły stan techniczny, ma zamilknąć na nawet na 4 miesiące. Jak do tej pory najdłużej milczał przez 26 dni.

Raport na temat stanu technicznego zegara został ogłoszony wczoraj: “Istnieją poważne obawy, że jeżeli prace konserwacyjne nie zostaną wykonane w ciągu najbliższych 2 – 3 lat, mechanizm będzie zagrożony dużą awarią, co może nawet zaszkodzić międzynarodowej reputacji parlamentu”. W przypadku takiej awarii szacowany czas naprawy wynosi 12 miesięcy.

Podjęcie natychmiastowych napraw z kolei zatrzyma zegar na 4 miesiące, a szacunkowy koszt remontu wyniesie prawie 30 milionów funtów. Jeżeli doszłoby do odpadnięcia wskazówek koszt ten urósłby do 40 milionów.

Trzecią opcją, jaką wskazują autorzy raportu, jest wykonanie niezbędnych prac konserwacyjnych, które odsuną remont w czasie. Obniży to niespodziewany wydatek do niecałych 5 milionów funtów, ale nie rozwiąże problemu w dłuższej perspektywie. Może to też spowodować narastanie kosztu całkowitego remontu, ponieważ bez naprawy dachu i mechanizmu zegara, będzie dochodziło do nieustannego pogarszania się jego stanu.

Źródło: anglia.today

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi